V spoločnosti Hydrostatik, s.r.o. sa vŕtaniu studní, geologickým vrtom a ďalším službám v odbore venujeme už temer pätnásť rokov a za sebou máme úspešné zákazky pre stovky jednotlivcov i firiem nielen v okolí Žiliny a Kysuckého Nového Mesta, ale i po celom zvyšku Slovenska. Pokiaľ Vám na našich webových stránkach chýbajú informácie, ktoré by ste potrebovali, alebo si niektorú z našich služieb chcete rovno objednať, skúste sa nám ozvať na telefónne číslo 0908 530 097 a opýtajte sa na čokoľvek, čo Vás zaujíma!

Vŕtanie studní

Vŕtané studne si zriaďuje čím ďalej väčšie množstvo domácností na celom Slovensku. Realizácia vŕtanej studne je výhodná hneď z niekoľkých hľadísk: tým najdôležitejším je, že s vŕtanou studňou získavate vlastný zdroj pitnej vody, ktorý je čistý a bez chemikálií a zároveň Vás zbavuje závislosti na obecných dodávkach vody i na neustále sa meniacich cenách. Aj v najsuchších obdobiach máte s vŕtanou studňou garanciu spoľahlivého prísunu vody a relatívne vysokej výdatnosti. Novú studňu tak okrem iných ocenia aj tí, ktorí majú z najrôznejších dôvodov vyššiu spotrebu vody, trebárs pri polievaní rozľahlej záhrady alebo pri fungovaní záhradného bazéna. Tieto i veľa ďalších dôvodov obecne spôsobujú zhodnotenie všetkých pozemkov, ktoré vlastnou studňou disponujú.

Realizácia novej vŕtanej studne je pomerne rýchla – aj keď je potrebné vybaviť vopred celý rad náležitostí, samotné práce väčšinou trvajú maximálne jeden deň. V našej spoločnosti sa pre Vás samozrejme postaráme i o všetko, čo samotnému vŕtaniu predchádza, vrátane projektovej dokumentácie, vybavenia potrebných povolení, vyhľadania najvhodnejšieho miesta vrtu a potrebných hydrogeologických prác. V cene je tiež kompletná doprava potrebného materiálu. Naša technika sa dokáže dostať takpovediac všade a novú studňu pre Vás tak zvládneme vyvŕtať i v podstatne sťažených podmienkach. Zásahy do okolitého terénu sú pri vŕtaní minimálne.

Možnosti budovania vrtov:

  • plastové tlakové rúrky – kvalitné plastové rúrky s hygienickým atestom pre pitnou vodu, ktoré majú dostatočnú odolnosť proti tlaku hornín
  • antikorové rúrky – rúrky v špičkovej kvalite, ktoré odpovedajú o.i. štandardom minerálnych vrtov
  • pieskové filtre
  • kremíkové filtre

Geologické vrty

V spoločnosti Hydrostatik ponúkame geologické vrty na najrôznejšie účely. Jedným z tých najbežnejších je vypracovanie projektovej dokumentácie: geologický vrt tu slúži na zistenie základných informácií o stave zeminy a jej vhodnosti na výstavbu alebo o vplyvoch podzemnej vody na budúcu konštrukciu. Robíme geologické vrty všetkých rôznych priemerov, nech už na účel odberu vzoriek, alebo na dokumentáciu zeminy.

Vrty pre tepelné čerpadlá

Ak Vám celkom nevyhovuje Váš doterajší spôsob získavania tepla, možno je čas začať premýšľať o zaobstaranie si tepelného čerpadla. Vykurovanie pomocou tepelných čerpadiel predstavuje moderný, bezúdržbový a ekologický zdroj tepla s minimálnymi prevádzkovými nákladmi. V našej firme sa vrtom pre tepelné čerpadlá po celom Slovensku venujeme už rad rokov a vieme tak zaistiť, aby bola výťažnosť vrtu čo možno najvyššia a aby bol vrt vyhotovený v maximálnej kvalite, ktorá Vám zaistí dlhodobý a spoľahlivý prísun tepla bez závislosti na cenách energií. Než s vŕtaním začneme, príde k Vám jeden z expertov našej firmy a celú lokalitu dôkladne zhodnotí. Súčasťou našich služieb je i upratanie po prácach a kompletná doprava.

Ďalšie služby:

  • čistenie studní
  • predaj a dodávky čerpacej techniky (ponorné čerpadlá, darlingy)
  • vyhľadávanie zdrojov pitnej vody na individuálne i hromadné zásobovanie